wycieczka klas IV a i IV b do Chęcin - 14-05-2019

Prognoza pogody na 9 maja nie napawała optymizmem. Miał padać deszcz, miał wiać wiatr i miało być przenikliwie zimno. Wszyscy mieliśmy więc kwaśne miny. Tymczasem wycieczka tego dnia klas IV a i IV b do Chęcin okazała się wyjątkowa, była strzałem w dziesiątkę.

Okazało się, że spadły dosłownie dwie krople wody, a uśmiechy na twarzach przeganiały chmury. Wyruszyliśmy spod szkoły o 7.30. Już o 9.30 zaczęliśmy zwiedzanie i warsztaty w Centrum Nauki da Vinci. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach: „KOLOROWO ALE CZY ZAWSZE ZDROWO?”
Często słyszymy, że należy „ jeść kolorowo”. Doskonale wiemy, że kolory oddziałują nie tylko na nasz nastrój, ale także wzmagają apetyt. Czy jednak to, co kolorowe zawsze jest zdrowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przyjrzeć się temu, skąd bierze się kolor jedzenia i co wpływa na jego intensywność. Podczas zajęć uczestnicy mogli porównać produkty żywnościowe pod kątem ich składu chemicznego, poznać różne rodzaje dodatków do żywności oraz ich wpływ na zdrowie człowieka. Dzieci, pod nadzorem animatora, nauczyły się samodzielnie, badać skład chemiczny ulubionych produktów. A także przygotowały zapachową wazelinę do ciała. Po warsztatach zwidzalismy samo Centrum i przeprowadzaliśmy wszystkie możliwe doświadczenia. O 12.30 spotkaliśmy się już pod zamkiem z naszym przewodnikiem. Zwiedziliśmy zamek i miasteczko. Byliśmy pod urokiem licznych historii, nie raz mrożących krew w żyłach. Pobyt w Chęcinach zakończyliśmy ciepłym posiłkiem. Żal było wracać. Uśmiech i zadowolenie towarzyszą nam cały czas.

 

Skip to content