„WŁÓCZYKIJ” w Warszawie - 21-01-2020

11 stycznia 2020r. miłośnicy Klubu Podróżnika „WŁÓCZYKIJ” wybrali się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Okazało się, że CNK to raj dla miłośników nauki, nie tylko dzieci!

Można tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Każdy czuł się jak badacz i odkrywca, przekonując się, jak zmysły pozwalają odbierać świat. W CNK można było sprawdzić możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów pomagają zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Chętni do odwiedzenia galerii „Re:Generacja” dowiedzieli się, co dzieje się w głowie, gdy boisz się, smucisz lub kłamiesz. W Teatrze Wysokich Napięć jest niecodzienny spektakl z elektrycznymi wyładowaniami. Jeśli ktoś lubi wyzwania, to mógł zajrzeć do Majsterni i Teatru Robotycznego. Występujące w spektaklu humanoidy potrafią nie tylko mówić czy gestykulować, ale również wyrażać uczucia.
Po niezwykłych doznaniach w CNK czekał na wszystkich przewodnik, który z niezwykłym darem swobody wypowiedzi opowiadał i oprowadzał po warszawskiej Starówce. Zapadał zmierzch i miasto o tej porze, w świąteczno-karnawałowych iluminacjach świetlnych wywierało niecodzienne wrażenie! Zrobiło się późno… czas wracać do Krakowa!

Skip to content