Witaj Majowa Jutrzenko! - 04-05-2020

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy, Kochani Rodzice oraz Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 78 im. Piotra Michałowskiego w Krakowie!
Na wstępie pozwólcie, że zacytuję wypowiedź Pana Dyrektora Naszej Szkoły:
„Szanowna Pani Wychowawczyni, Drodzy Uczniowie nie jest mi dane jak co roku uczestniczyć w uroczystej akademii w murach SP78 i podziękować Wam, więc chciałbym to uczynić wirtualnie, przyjmijcie moją wdzięczność za pracę nad tym filmem, dzisiejszym obrazem patriotyzmu. Tą realizacją pokazaliście nam dumę, że jesteśmy Polakami. Dziękuję Wam za to!”

Panie Dyrektorze!
Kochani!
To prawda, nie było łatwo, zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy w tej dziedzinie – nagrywania za pomocą środków audiowizualnych i platform edukacyjnych – pionierami, ale nie wyobrażaliśmy sobie, iż w tak szczególnym dniu – Dniu 229 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – nie będziemy stanowić WSPÓLNOTY, tak, jak to było dotychczas! Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Uczniów klasy VIc, którym w tym miejscu – Z GŁĘBI SERCA DZIĘKUJĘ!!! – ich determinacji, pracy na próbach i w trakcie wspólnych, chociaż prowadzonych w odosobnieniu nagrań, MOŻEMY JEDNOCZYĆ SIĘ W PRZEŻYWANIU ŚWIĘTA BLISKIEMU SERCU KAŻDEGO POLAKA!!!

Pobierz i oglądnij  film:
A zatem, oglądając ten film, radujmy się, że jesteśmy RAZEM! Wybaczcie, proszę, emocjonalny charakter mojej wypowiedzi! Ale w tak szczególnej sytuacji i przeżywanym przez nas wszystkich czasie, nie da się inaczej.
Pozdrawiam słonecznie i świątecznie!
Maria Piecha Wychowawczyni Klasy VIc

Skip to content