W SP78 z matematyką za pan brat - 04-03-2019

W sobotę nasz uczeń  Marek Wałęga zajął pierwsze miejsce w Polsce  w kategorii LORENZ  w Gdańsku w Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej został mistrzem  FEYNMANKÓW, w następnym tygodniu realizujemy międzyszkolny projekt „Krakowska Noc Matematyki”-Królowa Nie Chce Spać ” oraz w najbliższym czasie przystąpimy do realizacji kolejnego projektu „Fraktal na Stulecie”. 

W ramach Jubileuszowego Roku Matematyki nasza szkoła przystąpiła do projektu Fraktal na stulecie. Fraktale są tworami matematycznymi, które są nie tylko obiektami teoretycznymi, ale mają  również zastosowanie w życiu codziennym. Jest wiele różnych  fraktali, jedne o bardziej, inne o mniej spektakularnym wyglądzie. Twórcą  fraktali był również polski matematyk Wacław Sierpiński.
W Krakowie w dniu 12 kwietnia 2019 uczniowie klas piątych naszej szkoły na Błoniach razem z innymi krakowskimi szkołami ułożą Trójkąt Sierpińskiego. Trójkąt ten będą stanowiły osoby (uczniowie), którzy będą stali tak względem siebie, że z góry będzie widoczny kształt fraktala. Na Błoniach planujemy ułożyć ósmy  etap konstrukcji Trójkąta Sierpińskiego, w którym będzie uczestniczyło 38 = 6561 uczniów małopolskich szkół.  Przystępujemy zatem razem do zabawy, uczcimy w ten sposób Jubileuszowy Rok Matematyki i  polską matematykę w Szkole Podstawowej Nr 78 w Krakowie.
Skip to content