SP78 w Londynie – Relacja z wydarzenia - 05-12-2018

W poniedziałek 50-osobowa uczniów naszej szkoły pod opieką p. A. Adamskiej, p. J. Bujak, p. B. Furtak i p. B. Romanik wyjechała na wycieczkę do Londynu – mamy pierwsze opisy i zdjęcia. Zapraszamy do śledzenia relacji.

Po 25 godzinach  podróży autokarem rozpoczęliśmy zwiedzanie Londynu. Pierwszym obiektem, który odwiedziliśmy była Tower of London. Robiliśmy pamiątkowe zdjęcia z Tower Bridge w tle. Podczas spaceru zatrzymaliśmy się przy Katedrze św. Pawła. W Tate Modern podziwialiśmy dzieła sztuki nowoczesnej. Ostatnim, ale i najbardziej emocjonującym punktem programu był wyjazd na London Eye i oglądanie Londynu nocą z wysokości 135 m. O 19.00 uczniowie zostali zabrani do domów przez rodziny goszczące.

Drugi dzień w Londynie rozpoczęliśmy od spaceru w dzielnicy Westminster, gdzie mogliśmy zobaczyć słynne londyńskie budowle, a wśród nich: Budynki Parlamentu, Opactwo Westminsterskie i Big Bena (niestety w remoncie). Następnie ruszyliśmy w kierunku Picadilly Circus i Trafalgar Square – w przerwie miedzy zwiedzaniem zakupiliśmy pamiątki. Potem udaliśmy się do Muzeum Nauki, gdzie zgłębialiśmy tajniki takich dziedzin jak matematyka, fizyka, technologia materiałów, kosmonautyka, technologia informacyjna. Drugi dzień pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii zakończyliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie zapoznaliśmy się historią powstania życia na Ziemi, procesami, jakie zachodziły i wciąż zachodzą na naszej planecie. Podziwialiśmy potężne szkielety dinozaurów. Mogliśmy przeżyć symulację trzęsienia ziemi. Spacerując po Parku św. Jakuba, robiliśmy zdjęcia oswojonym wiewiórkom i ptactwu wodnemu. Wielkie emocje wzbudził w nas niespodziewany eskortowany przez policję wyjazd królowej Elżbiety  z Pałacu Buckingham, który widzieliśmy z niewielkiej odległości.

Dzisiaj (w trzecim dniu pobytu) zwiedziliśmy dwa sławne londyńskie muzea: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s i Muzeum Brytyjskie. Tak więc w jednym  miejscu mogliśmy spotkać się z celebrytami, gwiazdami Hollywood, słynnymi sportowcami i członkami rodziny królewskiej oraz znanymi postaciami z historii Wielkiej Brytanii. Mogliśmy zrobić sobie selfie ze Shrekiem, Jamesem Bondem, Hulkiem czy Spidermanem. Przez okresy historii Londynu przemknęliśmy kolejką, mijając po drodze m.in. ofiary epidemii dżumy, królową Elżbietę l, Williama Szekspira wielki pożar  Londynu czy  Karola Dickensa. Zanim udaliśmy się do British Muzeum mieliśmy okazję spróbować pyszne polskie naleśniki. W monumentalnym gmachu Muzeum Brytyjskiego odbyliśmy szybki kurs z zakresu historii sztuki od epoki brązu poprzez Mezopotamię, starożytny Egipt, Grecję i Rzym, obcując z oryginałami najznakomitszych dzieł sztuki stworzonymi przez człowieka. Największym zainteresowaniem cieszyły się mumie egipskie i dobrze zakonserwowane ciało człowieka z Lindow sprzed ok. 2 000 lat. Ostatnim punktem programu w dniu dzisiejszym były zakupy na Oxford Street, na które czekały szczególnie dziewczęta.
Skip to content