PROJEKTANCI EDUKACJI - 25-01-2021

Miło nam poinformować, że klasa I A wraz z wychowawcą Anną Zagrodzką zdobyła Grant Nowej Ery ( w wysokości 1000 zł) w pierwszym etapie XI edycji ogólnopolskiego konkursu PROJEKTANCI EDUKACJI, natomiast nasza szkoła została wpisana na Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji.


Projekt klasy I A nawiązuje do tradycji oraz wzmacnia więzi rodzinne, tak dziś potrzebne każdemu człowiekowi. Podkreśla ważną rolę jaką rodzice i dziadkowie pełnią w kształtowaniu osobowości człowieka. Rodzina towarzyszy człowiekowi przez całe życie wywierając istotny wpływ na jego zachowanie, stosunek do innych osób, systemu norm i wartości. Szczególnie dla małych dzieci jest miejscem intensywnego oddziaływania wychowawczego. Kieruje ona bowiem procesem zjawisk i faktów, uczy rozumienia norm i wartościowania. Projekt TO BYŁ ŚWIAT…,CZYLI ZABAWY DZIECIŃSTWA NASZYCH RODZICÓW I DZIADKÓW ma na celu pogłębienie więzi z najbliższymi poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.
Projekt jest realizowany przez cały rok szkolny. Do tej pory pierwszoklasiści wykonali książeczkę zawierającą rysunki ulubionych pluszaków, zdjęcia lub rysunki zabawek dzieciństwa rodziców i dziadków oraz ozdoby choinkowe dawnych lat. Dzieci wraz z najbliższymi uszyły maskotki ze ścinek materiału, włóczki, guzików itp. Na Święto Babci i Dziadka ogłoszony został plebiscyt na najpopularniejszą piosenkę dzieciństwa rodziców i dziadków.Potem klasa I A zaśpiewała i nagrała wybrane utwory. Przed pierwszoklasistami jeszcze kilka zadań, ale czas na ich realizację jest do końca roku szkolnego. Życzymy powodzenia!

Skip to content