Projekt 41 Strefa edukacyjno- wypoczynkowa przy SP nr 78 - 01-10-2021

Od 1 do 10 października można oddać swój głos w ramach Budżetu Obywatelskiego: Projekt nr 41- Strefa edukacyjno- wypoczynkowa przy SP nr 78 ul. Jaskrowa, posiadającej cechy parku kieszonkowego (Dzielnica XVII, budżet 150 000 zł). Zagłosuj, aby młodzież mogła spędzać czas na świeżym powietrzu w profesjonalnej strefie edukacyjno-wypoczynkowej SP78! Zwracamy się do Państwa z prośbą o oddanie głosów w ramach tego projektu na naszą szkołę. Będziemy wdzięczni za każdy oddany głos przez uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców i przyjaciół szkoły. To dzięki Państwu będziemy mogli spełniać marzenia najmłodszych i zmieniać się z myślą o naszych uczniach i mieszkańcach.

Jak i gdzie głosować?
W każdej z dzielnic Krakowa zostały utworzone miejsca, w których nawet najmłodsi mieszkańcy Krakowa będą mogli oddać swój głos.
Głosować można na sześć różnych projektów, w tym oddać trzy głosy na te o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania,) i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować będzie można albo w punkcie, albo elektronicznie.
Aby zagłosować online, trzeba kliknąć https://budzet.krakow.pl/… i zarejestrować się, podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają, datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest aktywne w kolejnych edycjach BO. Głosować mogą też dzieci i młodzież.
Planowana strefa edukacyjno-wypoczynkowa, obejmująca powierzchnię ok 6 arów, byłaby idealnym uzupełnieniem dla obecnej infrastruktury (plac zabaw, boisko Orlik, siłownia plenerowa) i umożliwiłaby całym rodzinom wspólne czasu według indywidualnych preferencji. Teren ten mógłby być również wykorzystywany przez młodzież i lokalną społeczność do wypoczynku świeżym powietrzu.
Efekty realizacji zadania:
– wzbogacenie ekosystemu miejskiego
– zwiększenie atrakcyjności okolicy
– nowe miejsce rekreacji dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych
– integracja społeczeństwa.
Skip to content