Pozdrowienia z Ugandy - 20-04-2020

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
Reakcją szkoły na głód, choroby i cierpienie dzieci w Afryce jest pomoc poprzez włączenie się do akcji „ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ”, kierowanej przez Krakowskie Misje Franciszkańskie, a sprawami w Ugandzie zajmują się misjonarze. Dzięki temu dzieci z terenów objętych misją mają możliwość edukacji w szkole podstawowej lub średniej z jednym posiłkiem dziennie. Część dzieci, szczególnie z odległych wiosek korzysta również z internatu.

Ogłoszona w szkole w marcu akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Dzięki ich wsparciu finansowemu jedno dziecko w Ugandzie objęte zostanie „ADOPCJĄ NA ODLEGŁOŚĆ”, a kontynuacja pomocy uchroni go od głodu i da szansę na dalszą naukę w szkole. Bardzo szybka reakcja misjonarzy w Ugandzie na wyciągniętą „pomocną dłoń” rodziców i uczniów SP Nr 78 w Krakowie, to ich podziękowanie za włączenie się w dzieło pomocy dzieciom i młodzieży oraz pozdrowienia z Ugandy. Jesteśmy zbudowani faktem, że w obecnej sytuacji kryzysu potrafimy również dostrzec potrzeby innych.

mgr Dorota Sowa – koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

W dniu 19 kwietnia cała społeczność SP78 otrzymała pozdrowienia z Ugandy:

Pokój i Dobro!

Pozdrawiam z Ugandy i dziękuje za włączenie się w dzieło pomocy dzieciom i młodzieży przez „adopcję na odległość”. Jak na dzisiaj w Ugandzie szkoły są zamknięte z powodu wiadomego wirusa. Potrwa to jeszcze pewnie z miesiąc. Gdy tylko sytuacja się ustabilizuje i szkoły zostaną otwarte poinformuję Państwa o „adoptowanym” dziecku. Jak na dziś wiadomo, że, dziecko będzie pochodziło z naszej misji w Matugga, w Ugandzie. Proszę więc o cierpliwość.

Pozdrawiam z modlitwą i nadzieja na lepsze jutro.

o. Adam Klag, Uganda – Matugga.

Skip to content