Mission zero - 17-09-2021

Prosto z kosmosu….
Szanowni Państwo, z wielką dumą i radoscią pragniemy poinformować , że otrzymaliśmy podpisany certyfikat uruchomienia programu naszych uczniów na stacji kosmicznej!
W czerwcu Europejska Agencja Kosmiczna poinformowała o zwycięstwie w Międzynarodowym konkursie „AstroPi” uczniów naszej szkoły: Joanny Pieczarki, Jakuba Prosianowskiego.

Uczniowie napisali program komputerowy w języku Python który dokonywał pomiarów na ISS – International Space Station ISS. Podpisany Certyfikat Uruchomienia Programu na ISS przez przebywających na orbicie astronautów (Shane Kimbrough, Thomas Pesquet) został podpisany i właśnie dostarczony do naszej szkoły.
Podkreślając i doceniając międzynarodowy sukces naszych ósmoklasistów we współpracy i za zgodą Wydziału Edukacji Miasta Krakowa od września w każdej klasie II etapu edukacyjnego są organizowane dodatkowe zajęcia programowania. Innowacyjne rozwiązanie pozwalające na zainteresowanie naszych uczniów naukami ścisłymi i realizację podobnych projektów technicznych. Pozyskaliśmy również środki finansowe na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu i oprogramowania, który już wkrótce będzie wykorzystywany na tych zajęciach. Koordynatorem projektu i prowadzącym zajęcia programowania jest nauczyciel naszej szkoły Pan mgr inż. Marcin Duda.
Więcej o sukcesie naszych uczniów można przeczytać na naszej stronie internetowej:
Skip to content