Literacki ogród - 16-01-2020

Niesamowity Sukces!!!

Nasz projekt „LITERACKI OGRÓDEK” zdobył grant w konkursie.

Pomysł literackiego ogródka opiera się na niezmiernie ważnej i potrzebnej w codziennym życiu umiejętności wyszukiwania informacji. Uczniowie pod okiem nauczyciela będą zapoznawali się z twórczością pisarzy i poetów, w których dziełach pojawiają się konkretne gatunki roślin. Czytanie twórczości literackiej będzie początkiem przygody, która ma pokazać uczniom, że literaturę można odkrywać w różnorodny sposób. Obcowanie ze słowem pisanym ma otworzyć ich na piękno literatury, uwrażliwić i poruszyć światem wyobraźni. Aby udowodnić uczniom, że dzięki czytaniu rozkwitamy, stajmy się lepszymi ludźmi i że utwory literackie nie są martwymi dziełami przeniesiemy ten świat roślin: drzew, krzewów i kwiatów do szkolnego ogródka. Obok każdej rośliny umieścimy tabliczkę z informacją, jaki utwór był natchnieniem do jej zasadzenia. 

 

7 stycznia w siedzibie Nowej Ery odbyło się posiedzenie jury, które wyłoniło 60 zwycięskich pomysłów na projekty edukacyjne. Laureaci konkursu mają wiele powodów do satysfakcji: zdobyli nie tylko granty finansowe, dyplomy i półroczne prenumeraty miesięcznika FOCUS, ale też przyczynili się do promocji swych macierzystych placówek, które zostały wpisane na Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji.  Uczniowie tworzący projekty zdobywają cenne doświadczenie na wielu polach – od samodzielnego nabywania wiedzy po planowanie, współpracę z innymi i ewaluację osiągnięć. Zaproponowany przez nas model pracy „od pomysłu do projektu” to kreatywny proces umożliwiający szlifowanie nowych umiejętności i kompetencji. Korzyścią jest także integracja grupy projektowej i inspirujący przykład dla innych uczniów, grup, nauczycieli.

W szczególności dziękujemy i gratulujemy Pani Annie Dragan – autorowi projektu „Literacki ogródek”.  Tegoroczna, 10. edycja konkursu okazała się rekordowa pod względem liczby nadesłanych pomysłów. Nadeszło ich aż 887.

Skip to content