Dzień Dziecka, Marszobieg o Puchar Dyrektora Szkoły - 29-05-2018

Każdy, kto spojrzy do kalendarza, wie doskonale, jakie święto przypada 1 czerwca. I dorośli i młodsi – a może szczególnie oni – dbają o to, aby ten dzień był wyjątkowy. W naszej szkole Dzień Dziecka został zorganizowany 29 maja, we wtorek. Od samego rana dopisywały wszystkim humory i pogoda.

Słońce jakby chciało uczcić ten dzień i świeciło intensywnie. Spotkanie rozpoczęło się na boisku szkolnym od powitania wszystkich uczniów przez Pana Dyrektora. Każdy zespół klasowy uczestniczył w zaplanowanych dzięki współpracy z Radą Rodziców atrakcjach. Uczniowie mieli możliwość poskakać i pobawić się na dmuchańcach. Ponadto mogli uczestniczyć w sportowych rozgrywkach: meczu piłki nożnej na boisku, meczu siatkówki w sali gimnastycznej i biegu po zdrowie w parku. Na każdego ucznia czekała również nie lada gratka w postaci fotobudki. Śmieszne zdjęcia, w przebraniu, w towarzystwie przyjaciół cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez policjantów, strażaków i strażników miejskich. Ucztą dla ciała był słodki poczęstunek. Ten dzień upłynął wszystkim w radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a uczniom za postawę, która gwarantowała bezpieczeństwo.

mgr Anna Dragan

Marszobieg o Puchar Dyrektora Szkoły

  W dniu 29 maja na terenie parku odbył się ,, Marszobieg o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 78 w Krakowie”.
Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkich uczniów szkoły.
W kategorii klas IV – VII zwyciężyła klasa IV b (wych. p.mgr Beata Korycińska -Furtak) wynikiem 8,57 okrążenia na ucznia. Najlepsi zawodnicy to : Czajka Paulina, Jeleń Jakub VII a , Krześniak Maksymilian VII a i Barczyński Karol IV b.
    W młodszej grupie wiekowej klasy I-III , największą ilość okrążeni ,, wybiegali ” uczniowie klasy III a (wych. p. mgr Grażyna Kryjomska). Najlepsi zawodnicy ,to Żywioł Teresa IIIa , Amelia Adamus, Basak Zofia IIIb oraz Sendor Kamil II b.
       W dniu 30 maja Dyrektor Szkoły pan mgr Sławomir Nosek uhonorował medalami najlepszych zawodników oraz wręczył Puchar zwycięskiej klasie III b.
Patronat nad imprezą- Dyrektor Szkoły pan mgr Sławomir Nosek,  organizator nauczyciel wychowania fizycznego pani mgr Katarzyna Grabowska.

fot. mgr Agnieszka Maciaś

 

 

 

Skip to content