Ach ta zielona szkoła… - 10-05-2018

1 maja 2018 r. roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 43 uczniów – klasy 6a, 6b i 7b oraz trzech osób opieki pedagogicznej.


Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasów Dziecięcych w Polanicy – Zdrój. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra, a pogoda była wymarzona: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.
Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach. Nie zabrakło takich atrakcji jak: dyskoteka, karaoke zajęcia plastyczno – techniczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek..
Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. Dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę, uczyły się samodzielności i samokontroli. Czas minął bardzo szybko i ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Krakowa. Do domu wróciliśmy po sześciu dniach uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

zdjęcia

Skip to content