8a w urzędzie ststystycznym - 17-03-2023

Dnia 8 marca,  klasa 8a, uczestniczyła w ciekawej wycieczce do Urzędu Statystycznego w Krakowie. Urząd znajduje się przy ulicy Kazimierza Wyki 3.

Pracownicy przyjęli nas sympatycznie i bardzo miło. Najpierw o pracy Urzędu Statystycznego opowiedziała sama Pani Kierownik, posiłkując się prezentacją, którą uczniowie obejrzeli z dużym zainteresowaniem . Następnie wspólnie rozwiązaliśmy quiz, za który osoby udzielające poprawnych odpowiedzi, otrzymały cukierki.  Kiedy zrobiło się już bardzo słodko, trzeba było przystąpić do rywalizacji. Dwie drużyny: dziewczęta kontra chłopcy, stanęły w szranki, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania w konkursie. Grupa, która poprawnie rozwiązała wszystkie zadania, mogła wprowadzić kod do kłódki, która zamykała torebkę z nagrodami. Zwyciężczyniami okazały się oczywiście dziewczęta, bo to Dzień Kobiet. Jednak nie tylko one  otrzymały prezenty. Chłopcy też wyszli uśmiechnięci i obładowani gadżetami.

Na koniec jeszcze uczciliśmy święto w ulubionej restauracji. Wróciliśmy pełni ciekawych przeżyć i wzbogaceni o nowa wiedzę.

Skip to content