Życzenia - 12-10-2023

„Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka, jedno pióro może zmieniać świat”

Doceniając trud podejmowania na co dzień pięknej i trudnej pracy Nauczyciela oraz wyrażając głębokie uznanie i wdzięczność za Państwa codzienną pracę dziękuję za troskę w  kształtowaniu przyszłości  uczniów Szkoły Podstawowej nr 78. Uczycie Szanowni Państwo nie tylko wiedzy, ale  przede wszystkim wartości i postaw troszcząc się o przyszłość każdego ucznia. Życzę wsłuchując się w głos Świętego Jana Pawła II, że „troska o dziecko jest pierwszym i najważniejszym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”, aby w oczach swoich uczniów byli Państwo tymi nieocenionymi wzorcami i przewodnikami, stając się  dla  Nich (…) tym Jedynym Nauczycielem, z którym mogą osiągnąć największe sukcesy. 

W swoich podziękowaniach nie mogę pominąć wszystkich pracowników niepedagogicznych, bez których nasza szkoła nie przypominała takiego miejsca jakim jest! Dziękuję Państwu, że nasza szkoła jest czysta, zadbana i bezpieczna. Życzę wszystkim pracownikom w Dniu Komisji Edukacji Narodowej  nieustającej satysfakcji z pracy, zdrowia i optymizmu.

Wszystkim uczniom, a w szczególności  pierwszoklasistom, którzy w dniu dzisiejszym podczas ślubowania zostali uroczyście pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 78 im. Piotra Michałowskiego w Krakowie życzę, aby w murach tej szkoły każdy z Was czuł się wyjątkowo, pamiętając, że sukces wymaga wysiłku i wytrwałości.

Sławomir Nosek

Czytaj życzenia Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego:

Skip to content