Zajęcia szachowe - 19-09-2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Mistrzostwach Nowej Huty w szachach, które odbędą się w sobotę 28 września 2019r. w Nowohuckim Centrum Kultury.

Turniej zostanie rozegrany w trzech grupach wiekowych:

– grupa A – zawodnicy ur. w 2002r i starsi

– grupa B – zawodnicy ur. w latach 2003 – 2010

– grupa C – zawodnicy ur. w 2011r. i młodsi

Dla zawodników przewidziano puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe.

W załączniku komunikat.

Gra w szachy stanowi doskonałą bazę wyjściową do przyswajania nowych wiadomości przez naszych uczniów. Szachy uczą dokładności, precyzyjnego przewidywania konsekwencji swoich czynów, cierpliwości, a także rozwijają zdolności analityczne, co w warunkach szkolnych jest niezmiernie ważne. W naszej szkole w tym roku szkolnym wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich mają jedną godzinę tygodniowo zajęć szachowych. Jest to innowacyjny projekt realizowany przez naszą szkołę.

Nasi uczniowie mają możliwość również uczestniczyć w płatnych, pozalekcyjnych zajęciach szachowych – Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców  na spotkanie organizacyjne,  które odbędzie się w naszej szkole w dniu 24.09.2019 tj. wtorek o godz. 18 w sali nr 22..Koszt zajęć 6 zł/45 min. Zajęcia prowadzi  doświadczony instruktor Pan Stanisław Porębski. Podczas spotkań uczniowie nie tylko uczą się reguł gry, poznają jej tajniki, ale również uczą się logicznego i strategicznego myślenia.

 

Skip to content