Wyprawa do świata bajek w Pacanowie - 09-10-2023

“W Pacanowie kozy kują
    więc Koziołek, mądra głowa,
    błąka się po całym świecie,
    aby dojść do Pacanowa”.

Nawet się nie obejrzeliśmy, a tu już październik zapukał do szkolnych okien. Uczniowie klas: 2a i 2c powitali nowy miesiąc wycieczką do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Najbardziej oczekiwanym momentem wycieczki było wejście na wystawę, która zabrała dzieci w bajkową podróż. Przewodnikiem była przebrana za księżniczkę edukatorka. Już na samym początku można było spotkać Koziołka Matołka, który przejeżdżał pociągiem przez Pacanów. Razem w wróżką, która oprowadzała dzieci wsiedliśmy do jednego z wagonów, który zabrał nas w podróż pod wodę, do kopalni, na ląd oraz w kosmos, gdzie na chmurkach siedziały bajkowe Muminki. Elfiki odwiedziły również bajkową salę kwiatów, które nie tylko opowiadały przepiękne bajki, ale i posiadały magiczną moc, dzięki której mają się spełnić nasze marzenia. Podczas spaceru po bajkowym świecie oglądnęliśmy bajkę o Baltazarze Gąbce oraz zobaczyliśmy magiczną salę z bajkowymi kulami. Następnie udaliśmy się do Małego Teatru na spektakl marionetek – „Złota rybka”. Dowiedzieliśmy się, jak aktor pracuje taką lalką i jak przebiega proces tworzenia takich lalek. Okazało się, że to żmudna praca.

W sklepiku zakupiliśmy pamiątki i pełni wrażeń wróciliśmy do codzienności. Mamy nadzieję, że nasze życzenia szeptane do kwiatu paproci szybko się spełnią.

Skip to content