Wyjazd klas szóstych na zieloną szkołę - 24-06-2026

     W ostatnim miesiącu nauki klasy szóste (a, b oraz c) udały się na zieloną szkołę do miejscowości Polanica – Zdrój.

       W drodze do Domu Wczasów Dziecięcych uczniowie wraz z opiekunami zatrzymali się w Złotym Stoku. Tam zwiedzili podziemną trasę kopalni złota oraz Średniowieczną Osadę Górniczą, skrywającą dom kata, labirynt strachu i repliki urządzeń sprzed setek lat.

      W czasie kilkudniowego pobytu w Ośrodku szóstoklasiści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach mydlarskich, wykonywać własnoręcznie balonowe gniotki, a także korzystać z rozległego terenu zieleni, przeznaczonego do zajęć sportowych i rekreacyjnych.

     Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom zielonej szkoły wyjazd do Kłodzka i udział w grze terenowej na obszarze Twierdzy Kłodzk. Szczególne wrażenie zrobił na nich kończący zabawę wystrzał z prawdziwej armaty.

     Wielką atrakcją wyjazdu było również przejście trasą turystyczną Błędnych Skał, znajdujących się w obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych, oraz zwiedzenie przez chętnych Kaplicy Czaszek w Kudowie – Zdroju.

Przejdź do treści