„W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele …” - 16-03-2024

„W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele”

(Helen Keller)

W nocy z 15 na 16 marca w naszej szkole odbyła się XI Krakowska Noc Matematyki – Królowa Nie Chce Spać pod hasłem „Walka żywiołów -woda, ogień, ziemia i powietrze”.  Dziękuję w imieniu młodzieży i swoim własnym wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego przedsięwzięcia, przybyłym gościom, rodzicom, dziękuję wszystkim, za zaangażowanie i pomoc w realizację zadań związanych ze świętem matematyki.

Dziękuję pracownikom szkoły, którzy pomagali mi w każdym calu zorganizować i przeprowadzić krok po kroku to ogromne przedsięwzięcie. Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 78 dziękuję za sprawowanie opieki nad uczestnikami, za przyczynienie się do sprawnej realizacji poszczególnych etapów zaplanowanej uroczystości. Dziękuję Panu Marcinowi Dudzie, za pokazy robotów ich programowania i prowadzenie zajęć na najwyższej klasy sprzęcie naszej szkoły zakupionym z rządowego programu „Laboratorium Przyszłości”. Dziękuję uczniom naszej szkoły Kamilowi Marzec, Jakubowi Porosło i Bartkowi Pytko z klasy 8a oraz  Kacprowi Szopie 7a za poświęcony czas, obsługę sprzętu i prowadzenie warsztatów dla młodszych kolegów.  Uczestnikom za zachowanie, świetną zabawę i młodzieńcze szaleństwo. Dziękuję firmom, za przyjęcie naszego zaproszenia, wszystkim osobom prowadzącym zajęcia dla blisko 450 uczestników naszej matematycznej przygody na planetach najwyższej adrenaliny. Sprawiliście, że włosy „stawały nam dęba”, że ucząc się przez zabawę, każda chwila była przepełniona emocjami i z każdą następną krzyczeliśmy chcemy więcej. Firmy i instytucje oraz osoby prywatne zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia przyjęli nasze zaproszenia z całej Polski:  Chemical World, Dragonus oraz Maxisoft z Krakowa, Gekon z Wrocławia, Małopolskiemu Centrum Nauki Cogiteon, firmie Eltrox z Krakowa, Clevertouch Polska z Cieszyna oraz Szkolne IT z Dąbrowy Górniczej, dziękuję firmie Edwings oraz Elwirom z Krakowa. Warsztaty geologiczne prowadziła dla nas grupa REALGAR z Krakowa. Dziękuję za godziny młodzieńczego szaleństwa, beztroskiej zabawy i za chwile tego co najcenniejsze-chwile dziecinnego uśmiechu – dla Państwa wielkie brawa! Pragnę podziękować VII komisariatowi Policji w Krakowie za najwyższej klasy zabezpieczenie imprezy pod względem bezpieczeństwa. Uczestnicy otrzymali odblaski z logiem „Krakowskiej Nocy Matematyki” oraz pamiątkowe dyplomy, w których upoważniliśmy uczestników do opowiadania o tym co zobaczyli i do przekazywania nabytej wiedzy innym. Obserwując walkę czterech żywiołów: woda, ogień, ziemia i powietrze byliśmy świadkami ich siły i potęgi. Żywiołów, które mogą tworzyć i mogą niszczyć. Wśród pokazów laserów, fluorescencji, robotów i najnowocześniejszych ogromnych monitorów dotykowych i druków 3D dostrzegaliśmy zastosowanie królowej nauk.

Składam serdeczne podziękowania za współpracę i pomoc w wsparciu finansowym tegorocznego przedsięwzięcia Radzie Rodziców naszej szkoły.

Razem tworzyliśmy pasję do działania i BYCIA DLA INNYCH. Razem tworzyliśmy nowy wymiar edukacji i szkołę XXI wieku, a widok  tańczących, uśmiechniętych i rozbawionych uczniów świadczy, że uczyliśmy się przez zabawę!

Sławomir Nosek

« z 3 »
Skip to content