Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 - 25-06-2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Ten rok szkolny zostanie zapamiętany na długo. Był to rok pełen wyzwań dla nas wszystkich, wymagał od nas nowych działań, umiejętności, a nade wszystko współpracy w nauczaniu zdalnym, hybrydowym i stacjonarnym. Każdy dzień przynosił efektywne działania całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców i  dosłownie i w przenośni razem sięgamy w kosmos.

Pragnę w pierwszej kolejności zwrócić się do uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki nauczania, wyróżnili się swoim zachowaniem i postawą. Wasze osiągnięcia wskazują na ciągły rozwój Waszych umiejętności i duży stopień posiadanej wiedzy. Jest to największa radość dla każdego nauczyciela móc wyróżnić najlepszych. Jest to duma dla rodziców, że ich dziecko osiągnęło najlepsze wyniki.

Serdecznie gratuluję osiągniętych wyników wszystkim uczniom na miarę swoich możliwości. Osiągnęliście to dzięki nieustającej wierze w swoje możliwości i pracy własnej – pracy ukierunkowanej przez  nauczycieli, za co Im w szczególności bardzo dziękuję.

Chciałbym teraz zwrócić się do naszych absolwentów, z którymi wspólnie spędziliśmy ostatnie  lata:

„Ołówek weź, teraz kartkę i pisz:

Kupiłeś wszystko, a wciąż nie masz nic?”

Pozostawiacie  w tej szkole wiele zwycięstw, wspomnień, postaw, osiągnięć, tytułów laureatów, finalistów, wyróżnień  i sukcesów, które są również sukcesami szkoły.  To również do was zwrócił się Prezydent Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowski gratulując uczniom naszej szkoły: Asi i Kubie zwycięstwa w międzynarodowym konkursie „AstroPi” Europejskie Agencji Kosmicznej, mówiąc:

„(…)To dowód do dumy, że mamy w Krakowie wspaniałych młodych ludzi o niesamowitej wiedzy, różnorodnych pasjach, ze znajomością języków, którzy stanowić będą elitę naukową i którzy z powodzeniem mogą studiować na wszystkich najlepszych uczelniach naszego kraju i świata(…)”

W dniu dzisiejszym z dumą jako dyrektor szkoły pragnę Wam za to podziękować, pożegnać Was i życzyć powodzenia, nucąc  słowa piosenki Filipa Lato:

 „Swój czas, weź w garść, swój czas

Zanim Ci życie nie powie, że pass

I odholuje, weź w garść i idź

Zacznij na 100, nie na 5 procent żyć”

Niech te słowa  utrwalą się we wspomnieniach, które w miarę upływu czasu będą dla Was myślę coraz piękniejsze i cenniejsze. Mam również nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pomogą Wam w analizie tych słów i ich realizacji w nowej szkole i w Waszym życiu codziennym:

„Nie wzbraniaj się, bierz wszystko jak jest

Bo życie po równo dzieli wydech i wdech

Ołówek weź, teraz kartkę i pisz:

Już nie uciekam, bo we mnie jest mistrz!”

Dziękuję wszystkim  nauczycielom i pracownikom za tworzenie dobrej szkoły, przyjaznej i wymagającej.  Dziękuję za inicjatywę, zaangażowanie i wsparcie uczniów w ich codziennym trudzie, dziękuję za realizację wspólnych projektów i inspiracje młodych ludzi. Albert Einstain powiedział, że nauka w szkole powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” – dziękuję Państwu za codzienną realizację tych słów.

Dziękuję za wsparcie i pomoc w realizacji  zadań i planów, przedsięwzięć i realizacji ogromnego wyzwania jakim jest organizacja pracy  w dwóch lokalizacjach szkoły, w szczególności swoje podziękowanie kieruję na ręce Pań wicedyrektor: Pani Magdaleny Górskiej i Pani Doroty Kaduli.

Dziękuję Rodzicom w imieniu swoim własnym i nauczycieli  za wsparcie naszych działań w procesie edukacyjnym, za życzliwość, wyrozumiałość i zaangażowanie jakie wkładacie w zdalną edukację dzieci. Dzięki naszym wspólnym działaniom wychowujemy dzieci na mądrych i odpowiedzialnych ludzi, radzących sobie w każdej sytuacji. Bez Waszej pomocy i współpracy nie byłoby to możliwe i nie osiągnęlibyśmy tak wiele.

Gronu pedagogicznemu, pracownikom i wszystkim uczniom i rodzicom życzę, aby czas wakacji był bezpiecznym czasem efektywnego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki i pracy,  życzę, niesłabnącej wiary we własne możliwości, bo przecież:

„Swój czas, weź w garść, swój czas…

Zacznij na 100, nie na 5 procent żyć”

Sławomir Nosek

Skip to content