Uczniowie SP78 zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Technologicznego. - 17-05-2024

Ogromny sukces naszych uczniów

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy VIIIa Kamil Marzec i Bartłomiej Pytko tworząc zespół projektowy zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkurs Technologicznego, – „O czym śnią roboty?”.  Celem konkursu było innowacyjne wykorzystanie technologii druku 3D oraz robotyki.

Nasz zespół projektowy zaproponował, wykonał i zaprogramował makietę smart miast ze smart robotami. Modele 3D są zintegrowane z zaprogramowanymi robotami – Ozobotami.

Dodatkowymi walorami najlepszego projektu w Polsce – makiety smart miasta jest jego całkowita komputeryzacji i sterowanie za pomocą mikrokontrolera Arduino. Dodatkowe elementy zaprojektowane i wydrukowane w technologii druku 3D – to rogatki, sygnalizatory świetlne, lampy uliczne. Wszytki elementy wymieniają informację z komputerem jak i aktywnie z Ozobotami. Zaproponowano koncepcję aktywnego programowania Ozobotów za pomocą wbudowanych diod LED RGB w podłoże jezdni. Są to kolejne sukcesy naszych uczniów, związane z realizacją w naszej szkole w klasach IV-VIII zajęć programowania – innowacji pedagogicznej, która wprowadza nowy model nauczania w zakresie STEM – Science, Technologies, Engineering i Mathematics.

Ogromne gratulacje!

Życzymy dalszych sukcesów

Skip to content