Święto Języków Obcych - 17-06-2024

W dniach od 21 do 29 maja obchodzilismy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. W tym roku odbywał się pod hasłem „Famous Britons” – słynni Brytyjczycy.

Uczniowie klas IV – VIII losowali i przygotowywali plakaty lub lapbooki na temat jednej sposród 25 wybranych słynnych postaci pochodzenia brytyjskiego. Były to postaci historyczne, słynni artyści, naukowcy lub współcześni celebryci. Plakaty zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, aby każdy uczeń naszej szkoły mógł zapoznać się z informacjami i pracami kolegów. Pod koniec tygodnia brytyjskiego został zorganizowany konkurs o słynnych Brytyjczykach, w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy. W konkursie, który odbywał się w aplikacji Kahoot, należało odpowiedziec na 40 pytań o dokonania wybranych postaci pochodzących z Wielkiej Brytanii. Wyniki konkursu są następujące:
1 miejsce – klasa 5b (Wiktoria Mucha, Maksymilian Dziura)
2 miejsce – klasa 7a (Aleksandra Opiela, Kordian Marecik)
3 miejsce – klasa 6a (Maja Marzec, Franciszek Walas)
Sposród plakatów i lapbooków również zostały wybrane i nagrodzone najlepsze. Nastepujący uczniowie otrzymaja nagrody: Karolina Adamska, Alicja Nycz z klasy 6b za lapbook o Williamie Shakesearze, Szymon Rzepień z klasy 7b za plakat o księżnej Dianie Spencer oraz Jagoda Irzeńska i Milena Lasek z klasy 4a za lapbook o Rowanie Atkonsonie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Dyplomy i nagrody wręczymy podczas zakończenia roku szkolnego.
nauczyciele języka angielskiego
Anna Adamska
Joanna Bujak

Skip to content