ŚLUBUJĘ … - 21-10-2022

 13 października 2022r.w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. To ŚLUBOWANIE i PASOWANIE na uczniów dzieci z klasy IA, IB, IC. Licznie zgromadzeni Rodzice pierwszaków z bijącym sercem i wzruszeniem w oczach obserwowali wchodzące do sali ich pociechy, które tak niedawno były jeszcze przedszkolakami. A teraz, przekraczając szkolne progi stają się uczniami, wykazując tym samym gotowość do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

W słowach wypowiadanej przez dzieci roty zawarte było przyrzeczenie:

Być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, słuchać nauczycieli, pomagać słabszym, postawą swoją sprawiać radość rodzicom oraz wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”.

Aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonał dyrektor szkoły p. Sławomir Nosek potwierdzając tym gestem przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 78 im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.

Część artystyczna przygotowana i prezentowana przez uczniów kl.3A pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Zagrodzkiej nasycona treściami patriotycznymi i regionalnymi nadawała spotkaniu powagi i ważności.

Życzymy dzieciom sukcesów w zdobywaniu wiedzy, dużo radości i spełnienia marzeń!

Skip to content