Rowerowy Maj – podsumowanie - 18-06-2018

W dniach od 7 do 30 maja br.  nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii dla szkół podstawowych pt „Rowerowy Maj”. Akcja polegała na tym, żeby uczniowie w miarę swoich możliwości docierali do szkoły rowerem, hulajnogą, na deskorolce, na rolkach czyli dozwolone wszelkie kółka ale bez silnika 🙂

Celem tej kampanii było promowanie zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród uczniów oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Miejmy nadzieję, że Rowerowy Maj skutecznie zmieni okolice naszej szkoły na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Nasza szkoła na 35 placówek krakowskich biorących udział w tej kampanii zajęła 16 miejsce. To całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę, że startowaliśmy pierwszy raz a dojazd rowerem wcale nie był łatwy ze względu na to, że nie mamy ścieżek rowerowych. Mamy natomiast nadzieję, że kiedyś to się zmieni 🙂 Zabawa była przednia !

W kategorii indywidualnej najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły, a było ich 157, otrzymali kolorowe pokrowce na siodełka rowerowe.

Dodatkowe nagrody to bilety wstępu do Parku Wodnego, do Inwałdu, do teatru, na ściankę wspinaczkową i na mecze hokejowe.

Zwycięskie klasy to:

I miejsce – klasa Va

II miejsce – klasa Ivc

III miejsce – klasa VIa

IV miejsce – klasa VIb

Najlepsze klasy  otrzymały vouchery na wyjścia do Muzeum Inżynierii Miejskiej, do Teatru Groteska, do Międzynarodowego Centrum Kultury oraz na pokaz Chemical World.

Zwycięzcom GRATULUJEMY a wszystkich zapraszamy za rok!

Skip to content