Rowerowy maj 2022 - 23-04-2022

Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!
Już od 4 maja po raz kolejny rusza Kampania Rowerowy Maj i po raz kolejny nasza szkoła bierze w niej udział. Akcja trwa od 4 maja do 31maja 2022r.
W kampanii może wziąć udział każdy uczeń klas I – VIII oraz każdy nauczyciel i pracownik szkoły.


Rowerowy Maj 2022 to akcja ogólnopolska, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życiu a w szczególności propagowanie mobilności rowerowej.
Zasady konkursu znajdują się w poniższym linku, proszę się z nimi koniecznie zapoznać:

https://rowerowymaj.eu/wp-content/uploads/Regulamin-Krak%C3%B3w-2022.pdf

https://rowerowymaj.eu

Kilka uwag:

  1. Każdy uczeń naszej szkoły jest wpisany do systemu czyli tzw. klasowego dziennika rowerowego, w którym codziennie będą odnotowywane przejazdy rowerem do szkoły.
  2. Jeżeli ktoś nie ma roweru, może zastąpić go hulajnogą, deskorolką, wrotkami, rolkami.
  3. Dzieci z klas I – III oraz z klas starszych te, które mieszkają w znacznej odległości od szkoły np.w Ruszczy, jeżeli nie mają możliwości dojazdu w ten sposób do szkoły, mogą częściowo poruszać się komunikacją zbiorową a czesciowo np. na hulajnodze.
  4. Przyjazd do szkoły rowerem musi być zgłoszony codziennie do wychowawcy. Wychowawca zgłasza to do pedagoga a pedagog uzupełnia dziennik rowerowy.
  5. Każdy uczeń dostanie książeczkę do której będzie zbierać naklejki za każdy przejazd.
  6. ZA BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W DRODZE DO I ZE SZKOŁY LUB POZA SZKOŁĄ ODPOWIADAJĄ RODZICE/PRAWNI OPIEKUNOWIE.
  7. Konkurs NIE JEST obowiązkowy, tzn kto nie chce lub nie ma możliwości – nie musi w nim brać udziału. Zachęcamy do akcji, ale nie zmuszamy!
  8. Konkurs odbywa się w 3 kategoriach: indywidualnej, klasowej i szkolnej. Przewidziane są nagrody.
  9. W dzienniku rowerowym w systemie z założenia wpisany jest każdy uczeń ale JEŻELI RODZIC NIE WYRAŻA ZGODY, ABY IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA BYŁO UMIESZCZONE W SYSTEMIE tzw. DZIENNIKU, lub WIE NA 100%, ŻE DZIECKO NA PEWNO ANI RAZU NIE WEŻMIE W TYM UDZIAŁU, TO BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ ZWROTNĄ DO PEDAGOGA MARTY TKACZ NA LIBRUSIE DO CZWARTKU 29 KWIETNIA DO GODZINY 10.00. Wtedy wykreślę takie dziecko z listy z tym, ze bez mozliwości powrotu, więc jeśli miałoby możliwość chociaż raz przejazdu rowerem to ma szansę na nagrodę drogą losowania spośród wszystkich uczestników.

Zachęcamy do promowania jazdy na rowerach zawsze, wszędzie i całymi rodzinami !Koordynator Marta Tkacz

Skip to content