Projekt „Nowa Huta – od komunizmu do wolności” - 22-04-2024

Mamy przyjemność ogłosić, że nasza Szkoła uczestniczy w Programie Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), finansowanym z środków Gminy Miejskiej Kraków, którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.
W związku z tym chcielibyśmy ogłosić, że we współpracy z III LO, Muzeum Nowej Huty oraz NCK stworzyliśmy projekt pt. “Nowa Huta – od komunizmu do wolności”.

Co? 📢Gra terenowa o historii Nowej Huty w latach 1949 r. – 1990 r.

Kiedy?  🗓️ 1.05.2024 r. (środa)

Gdzie? 📌 Początek ➡️ Plac przed Muzeum Nowej Huty

🏁 Koniec ➡️ Dworek Matejki

Cel? 🔴Nasz projekt ma na celu przybliżyć historię Nowej Huty w sposób ciekawy i przystępny.

Kto może wziąć udział? 👥Każdy kto chce lecz ilość miejsc jest ograniczona (Preferowana maksymalna liczba osób w grupie ➡️ 5 osób)

Informacje o projekcie: Projekt jest organizowany wspólnie przez uczniów SP 78 oraz III LO we współpracy z Muzeum Nowej Huty oraz NCK.

📱Minimum jeden uczestnik z grupy musi posiadać telefon z dostępem do internetu oraz z możliwością skanowania QR kodów, ponieważ gra będzie się opierała na QR kodach, które będzie trzeba odnaleźć i zeskanować, a następnie wykonać kryjące się pod nim zadanie na temat danego zagadnienia z historii Nowej Huty.

🗺️ Poprawne rozwiązanie danego zadania wskaże drogę do kolejnego w formie zagadki.

🏆Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą grę przewidziany jest poczęstunek oraz drobne upominki.

📝Uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wezmą w niej udział 30.04.2024 r. (wtorek), natomiast wszystkich Państwa zapraszamy do udziału w naszym projekcie w dniu 1.05.2024 r. (środa). W tym dniu każda chętna osoba może wziąć udział w naszym projekcie po uprzednim zgłoszeniu przez formularz zgłoszeniowy Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do 21.04.2024 r. przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się poniżej. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
https://forms.gle/oGtyMvcTJphX2Zns7
Projekt „Nowa Huta – od komunizmu do wolności” jest finansowany z środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.
– Programu #Su-w-ak (@suwak)
– Fundacji (@Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego)
– Urzędu Miasta Krakowa – a dokładniej Referatu ds. Młodzieży (@Młody Kraków)
Skip to content