PRACA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - 24-11-2021

Samorząd Uczniowski w naszej szkole działa aktywnie. Oto nasze najważniejsze przedsięwzięcia.

Rok szkolny 2021/2022

Opiekun: p. mgr Dorota Karyś

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

22.11.2021 Obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia warto wierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Każdego dnia przekonujemy się o tym w naszej szkole patrząc, jak działają nasi wolontariusze, jak rośnie góra grosza, z jakim zaangażowaniem wszyscy włączają się w Adopcje na odległość czy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Dlatego wszystkim Wam, którzy jesteście dla nas znakiem życzliwości i wielkich serc ślemy serdecznie podziękowania i pozdrowienia.
Samorząd uczniowski  i opiekun- Dorota Karyś  oraz Dorota Sobczak

Cukierek za piątkę

Dzisiaj 17.11.21 ponownie odbyła się akcja cukierek za piątkę. Uczniowie, którzy dostali dzisiejszego dnia ocenę bardzo dobrą, bądź wyższą mogli pochwalić się przewodniczącemu oraz zasmakować różnego rodzaju słodkości.

Dzień Rogala

Dziś 16.11.2021 w naszej szkole odbył się dzień rogala. Każdy chętny uczeń w ramach tej akcji mógł upiec parę słodkich wypieków i przynieść je na szkolne stoisko. Kiedy uzbierała się odpowiednią ilość rogali przewodniczący szkoły przystąpił do ich sprzedaży. Kolejka ciągnęła się niewyobrażalnie daleko. Praktycznie wszystkie rogale zniknęły w ciągu jednej 10-minutowej przerwy. Osoby zaangażowane w to wydarzenie dostały uwagi pozytywne, a dochód (czyli około 200zł) szedł na dofinansowanie kółka biologicznego oraz samorządu szkolnego. Podsumowując uczniowie po raz kolejny mieli okazję zintegrowania się że szkołą. Wyszło im to cudownie, wszyscy razem współpracowali i z tego wydarzenia wyszli pełni radości, z uśmiechami na twarzach.

Dzień zadumy i refleksji

Zbliża się 01.11- dzień zadumy i refleksji nad tym co było i przeminęło. Musimy pamiętać, o tych którzy odeszli, więc S.U. postanowił odwiedzić groby na największej krakowskiej metropolii- Cmentarzu Rakowickim. Zapaliliśmy znicze na grobie patrona szkoły Piotra Michałowskiego oraz odwiedziliśmy miejsca związane z tradycją i historią.

KONCERT ZA JANA PAWŁA II

22.10 Przedstawiciele S.U nawiązując współpracę z lokalną społecznością, wzięli udział w koncercie poświęconym pamięci Jana Pawła II. W Ośrodku Kultury Kraków- Nowa Huta klubie Aneks. Koncert był autorskim programem Janusza Rojka wykonanym przez autora i towarzyszącej mu, Glorii Brzezińskiej.

DZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

19.10.2021 Odbył się krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Na spotkaniu omawiany był program aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu szkoły i miasta. W czasie gry terenowej nawiązaliśmy znajomości i współpracę z samorządów z innych szkół.

WYBORY

Rozpoczynamy rok szkolny 2021/22. Przed Nami trudne zadanie, rozpoczęcie działalności po roku izolacji i nauki zdalnej. Rozpoczęliśmy od wyboru opiekuna S.U. Ponownie opiekunem została Dorota Karyś. Po intensywnej kampanii wyborczej wybrano przedstawicieli S.U.
Przewodniczący: Antoni Przeniosło 8c
Zastępcy: Teresa Barczyńska 8b, Gabriela Zboroch 8a
Po wyborach rozpoczęliśmy działalność.
Skip to content