„Krakuskowym Tropem” - 12-04-2024

 W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich wzięli udział w kolejnej edycji konkursu wiedzy o Krakowie pt.: „Krakuskowym Tropem”.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci do zgłębiania wiedzy o Krakowie, jego zabytkach, historii, tradycjach i legendach. Tegoroczna edycja konkursu skupia się na temacie „Mikołaj Kopernik w Krakowie”. Podczas wycieczki uczniowie przeszli trasę od ulicy Kanoniczej do ulicy Świętej Anny, odkrywając różne miejsca związane z naszym sławnym polskim astronomem. Wyprawa miała charakter warsztatów edukacyjnych, gdzie uczniowie, pracując w grupach, rozwiązywali zadania związane z poznawanymi miejscami i postaciami historycznymi. Dodatkowo zgłębiali obyczaje i legendy związane z historią Krakowa.

Podczas przerwy w wycieczce mieli okazję odpocząć w kawiarni Noworolskiego w Sukiennicach, gdzie delektowali się ciepłą herbatą i smacznym ciastkiem. Na Rynku Krakowskim nie mogło zabraknąć zakupu tradycyjnych obwarzanków.

Kolejnym etapem naszych przygotowań do udziału w konkursie wiedzy „KrakusKowym Tropem” były warsztaty w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego pod nazwą „W średniowiecznym lektorium z Mikołajem Kopernikiem”.

W lutym na terenie szkoły przeprowadzony został pierwszy etap konkursu, podczas którego wyłoniono laureatów z poszczególnych klas trzecich.

Finalistami, którzy 11 kwietnia reprezentowali  naszą szkołę w finale międzyszkolnym, byli: Gloria Homola  z klasy IIIa, Krzysztof Karolczyk z klasy IIIb oraz Szymon Kaczmarczyk IIIc

Gratulujemy zwycięzcom i  życzymy dalszych sukcesów w finale międzyszkolnym!

Jolanta Sułkowska, Elżbieta Krowińska oraz Grażyna Kryjomska

 

 

 

Skip to content