Krakowska Noc Matematyki – Królowa Nie Chce Spać - 06-03-2024

Tylko dla Was pod hasłem tegorocznego przedsięwzięcia ***Walka żywiołów*** jesteśmy na Jaskrowej już 15 marca. Uchylamy rąbka tajemnicy (…) o godzinie 20 otworzymy XI edycję Krakowskiej Nocy Matematyki, gdzie na poszczególnych planetach (Laboratoriach Przyszłości SP78) będziemy obserwować walkę czterech żywiołów…. woda, ogień, ziemia i powietrze. Będziemy świadkami   ich potęgi i siły.  Żywiołów, które mogą tworzyć i mogą niszczyć. Ale który z nich jest silniejszy? Jeżeli zestawimy ze sobą potężne żywioły, możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z pozoru zaskakujących i nieoczywistych. Wśród pokazów laserów, fluorescencji, robotów, game roomu i druków 3D będziemy dostrzegać  zastosowanie królowej nauk.  W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 78 zapraszamy Uczniów, Rodziców i Przedszkolaków – przyszłych uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką swoich Rodziców mogą uczestniczyć w tym projekcie. Ze względów organizacyjnych chętnych rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 126452722) celem zapisu na wydarzenie.

Oświetlamy Ciemną Stronę Nocy w piątek od godziny 20 do 6 rano dnia następnego!

Obowiązuje strój sportowy, najwytrwalsi zabierają ze sobą jedzenie, picie, karimatę i śpiwór, gdyż od 4 nad ranem w niesamowitej i niezapomnianej scenerii oglądamy film:)

Życzę dostrzeżenia matematyki w różnych dziedzinach nauki, niezapomnianych wrażeń, nawiązania przyjaźni, dobrej zabawy, zdobycia wiedzy podczas warsztatów, spotkań, pokazów i wykładów opartych na grach zespołowych, logicznych, ruchowych i strategicznych.

Czytaj więcej o projekcie Krakowska Noc Matematyki – Królowa Nie Chce Spać:

Bawmy się wspaniale i bezpiecznie!

Sławomir Nosek

 

 

Skip to content