Informacje samorządu uczniowskiego - 01-12-2022

We wrześniu w naszej szkole wybraliśmy Samorząd Uczniowski oraz jego opiekuna. 9.09. drugą z wymienionych funkcji demokratycznie objęła pani Dorota Karyś. 12.09.-16.09. chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił na pozycjach przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i jego pomocników zgłaszali się do wcześniej wspomnianej Opiekunki.

Od 19.09. do 28.09. miała miejsce Kampania Wyborcza, podczas której uczniowie chcących zdobyć stanowisko lidera szkoły mogli wykazać się ciekawymi pomysłami oraz nietuzinkowymi planami wyborczymi. Powstała tablica, na której przypięliśmy świetne plakaty zrobione przez kandydatów. 29.09. na czwartej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy po kolei schodziły na głosowanie. Mieliśmy okazję poczuć się jak na prawdziwych, państwowych wyborach, ponieważ wszystko zostało przygotowane bardzo profesjonalnie. Gdy urna wypełniła się głosami, po przeliczeniu, znaliśmy już ostateczny werdykt:
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Gabriela Grymek 8a
Zastępcy- Dominika Katarzyńska 8a i Jagoda Jajko 8b
Wszystkim dziękujemy za aktywność i oddane głosy oraz gratulujemy zwycięzcom!

Jak co roku we wrześniu w naszej szkole swoją działalność rozpoczął Samorząd Uczniowski. A o to działania, Które udało nam się podjąć i zrealizować.

Od 24-28 października w naszej szkole odbywały się dni zbaw i śmiechu. Chętne osoby robiły ozdoby z dyń. Wszyscy wykazali się kreatywnością i wybór zwycięzców był trudny. O to trzy pierwsze miejsca: 1 miejsce – Wojciech Oleksy- kl. 4b, 2 miejsce zajęła- Daria Podsiadło- kl. 7a, 3 miejsce należy do – Damiana Wiśniewskiego- kl. 5a.

27 października uczniowie przyszli do szkoły w nietypowych strojach. Śmiechu i żartów było mnóstwo. Wszyscy świetnie wyglądali.
28 października natomiast odbył się kiermasz wypieków. Na przerwach pałaszowaliśmy ciasta, babeczki i paluszki. Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w wypiekach. Były pyszne!
Na koniec rozprzągliśmy konkurs na najładniej udekorowaną, w odpowiednim klimacie klasę. Wygrała sala nr 31, czyli klasa 4a wraz z wychowawczynią panią Marią Piechą
Wszystkim bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy do kolejnych wspólnych działań.

25 listopada- Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła dołącza się do akcji! Dzisiaj do szkoły oprócz uczniów przyszły… pluszaki! Nowa „brać szkolna” wspaniale spisała się w swojej roli. Śmiechu i zabawie nie było końca!

 

Skip to content