#HackEdu, #LaboratoriumPrzyszłości - 21-11-2022

Ogromny sukces zespołu SP78 na wyzwaniu #HackEdu!
19 listopada 2022 roku w Tauron Arenie Kraków odbył się największy stacjonarny hackathon w Europie – HackYeah. Na uczniów szkół podstawowych czekało wyzwanie #HackEdu, które polegało na stworzeniu projektu wymarzonej lekcji z Laboratoriami Przyszłości. Zespół naszej szkoły przygotował i zaprezentował lekcje marzeń „Mini sonda kosmiczna” w składzie: Grymek Gabriela 8a, Gil Wiktoria 8a, Czyż Gabriela 8a Głowa Patrycja 8b, Jajko Jagoda 8b, Wojnarowska Gabriela 7b i zajął drugie miejsce w Polsce.

W projektach zespół zastosował zaawansowane czujniki do pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia oraz zanieczyszczenia powietrza. Sterowały programowalnymi diodami LED RGB. Zaprogramowały sterowniki systemu Arduino oraz wykorzystały projekty i wydruki 3D. Jury GovTech składało wyrazu uznania za profesjonalne zaprezentowanie założeń projektu i związanej z nim lekcji. Nagrody wręczyła Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech – Minister Justyna Orłowska.
OGROMNE GRATULACJE DLA DUŻYNY SP 78 ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA W POLSCE NA TURNIEJU #HackEdu! 2022
OBSZAR: NAUKI ŚCISŁE
Opiekun naukowy drużyny nauczyciel SP78 zajęć programowania i informatyki Pan Marcin Duda.
Więcej informacji, relacji i zdjęć można znaleźć na stronie Ministra Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/…/wyzwanie-hackedu-rozstrzygniete
Skip to content