DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 78 - 21-06-2022

Dnia 10 czerwca 2022r. obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona Szkoły – Piotra Michałowskiego. W tym uroczystym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych.

Przygotowania do obchodów rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej, kiedy to został ogłoszony konkurs plastyczny „Kopia dzieła mistrza”, a także konkurs wiedzowy nt. życia i twórczości Patrona. Uczniowie malowali, rysowali kopie obrazów Michałowskiego. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu. Został również wyłoniony laureat konkursu wiedzowego, przeprowadzonego online na platformie Quizizz, jego także nagrodzono podczas apelu. Prace laureatów konkursu plastycznego są zamieszczone na korytarzu szkolnym przy wizerunku Patrona szkoły.

Przygotowaniem uroczystości w dniu 10 czerwca zajęły się klasy piąte z wychowawczyniami. Uczniowie
w ciekawy sposób zaprezentowali konferencję prasową z mistrzem Michałowskim, w której wykorzystano ciekawostki z życia malarza. Młodzi widzowie w czasie występu swoich koleżanek i kolegów zachowali należytą powagę i dojrzałość, pokazując swoją postawą szacunek do dorobku Patrona, ale też do wkładu pracy, jaki włożyli młodociani artyści. Szczególne podziękowania należą się Paniom Monice Dziechciowskiej za konkurs plastyczny, wyłonienie laureatów
i za przepiękną dekorację, która niejednego urzekła, Annie Adamskiej za konkurs wiedzowy i wyłonienie laureata oraz Anicie Zakrzewskiej za przygotowanie przedstawienia. Podziękowania przesyłamy także uczennicom Lenie Gil, Gabrysi Gwiaździńskiej, Zuzi Sendor i uczniom Kordianowi Marecikowi, Kacprowi Blitkowi i Oskarowi Wójcikowi, który wcielił się w postać Piotra Michałowskiego.

 

 

Skip to content