Dziękuję - 18-03-2023

W nocy z 17 na 18 marca w naszej szkole odbyła się X edycja Krakowskiej Nocy Matematyki – Królowa Nie Chce Spać pod hasłem „Ostre spięcie matematyki i chemii”. Dziękuję w imieniu młodzieży i swoim własnym wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego przedsięwzięcia, przybyłym gościom, rodzicom, dziękuję wszystkim, za zaangażowanie i pomoc w realizację zadań związanych ze świętem matematyki.

Dziękuję pracownikom szkoły, którzy wspólnie ze mną wzięli na swoje barki organizację tegorocznej imprezy, troszcząc się o każdy jej szczegół. Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 78 dziękuję za sprawowanie opieki nad uczestnikami, za przyczynienie się do sprawnej realizacji poszczególnych etapów zaplanowanej uroczystości. Dziękuję Panu Marcinowie Dudzie , za pokazy robotów ich programowania i prowadzenie zajęć na najwyższej klasy sprzęcie naszej szkoły zakupionym z rządowego programu „Laboratorium Przyszłości”. Uczestnikom za zachowanie, świetną zabawę i młodzieńcze szaleństwo. Dziękuję firmom, za przyjęcie naszego zaproszenia, wszystkim osobom prowadzącym zajęcia dla ponad 400 uczestników naszej matematycznej przygody na planetach najwyższej adrenaliny. Sprawiliście, że włosy „stawały nam dęba”, że ucząc się przez zabawę, każda chwila była przepełniona emocjami i z każdą następną krzyczeliśmy chcemy więcej. Firmy i instytucje oraz osoby prywatne zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia przyjęli nasze zaproszenia z całej Polski:  Chemical World, Dragonus oraz Maxisoft z Krakowa, Gekon z Wrocławia, Interdesk z Będzina, Uniwersytet Rozwoju z Chorzowa, firmie Matcraft z Krakowa, dziękuję za wszystko studentom wydziału inżynierii i technologii chemicznej Politechniki Krakowskiej, Pani Małgorzata Korolczuk, która w blasku świateł, fleszy, nocnej pory skupiła wokół siebie młodzież i rozmawiała o swoich decyzjach, odpowiedzialności i o odkrywaniu swojej FASmisji, aktorowi Teatru Ludowego w Krakowie Panu Piotrowi Piecha za wspólną zabawę, dziewczynom za  malowanie twarzy i  matematyczne tatuaże na dłoniach uczestników wydarzenia. Dziękuję za godziny młodzieńczego szaleństwa, beztroskiej zabawy i za chwile tego co najcenniejsze-chwile dziecinnego uśmiechu – dla Państwa wielkie brawa! Pragnę podziękować VII komisariatowi Policji w Krakowie za najwyższej klasy zabezpieczenie imprezy pod względem bezpieczeństwa. Uczestnicy otrzymali odblaski z logiem „Krakowskiej Nocy Matematyki” oraz pamiątkowe dyplomy, w których upoważniliśmy uczestników do opowiadania o tym co zobaczyli i do przekazywania nabytej wiedzy innym.

Składam serdeczne podziękowania za współpracę i pomoc w wsparciu finansowym tegorocznego przedsięwzięcia Radzie Rodziców naszej szkoły.

Razem tworzyliśmy pasję do działania i BYCIA DLA INNYCH. Razem tworzyliśmy nowy wymiar edukacji i szkołę XXI wieku, a widok  tańczących, uśmiechniętych i rozbawionych uczniów świadczy, że uczyliśmy się przez zabawę!

Sławomir Nosek

Zapraszamy do galerii:

Skip to content