„CZTERY PORY ROKU w ZOO” - 08-06-2022

Uczniowie klasy 3b realizowali zadania projektu edukacyjnego „CZTERY PORY ROKU w ZOO” mającego na celu przybliżenie dzieciom świata zwierząt podczas czterech pór roku, zaznajomienie z potrzebą działania na rzecz dobrostanu zwierząt i upowszechniania wiedzy o życiu mieszkańców krakowskiego ZOO.

Projekt edukacyjny „Cztery Pory Roku w ZOO” zakładał pięć spotkań w krakowskim Ogrodzie Zoologicznym poświęconych różnorodnej tematyce, dotyczącej  fauny i flory, w dostosowaniu do danej pory roku. Najciekawsze z nich to: „Mistrzowie kamuflażu”, „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”, „Życie rodzinne i społeczne zwierząt”, „Rola ogrodów zoologicznych”, „Najcenniejsze zwierzęta krakowskiego zoo” i „Tajemnice Lasu Wolskiego”. Po każdym spotkaniu uczniowie otrzymywali karty pracy, nawiązujące do omawianej tematyki i pozwalające na przygotowanie się do końcowego testu wiedzy. Podczas wiosennego spotkania odbył się również plener malarski na terenie Ogrodu Zoologicznego oraz spotkanie z leśnikiem w Lesie Wolskim.

Zwieńczeniem całego projektu był test wiedzy pozwalający wyłonić uczniów, którzy w najlepszy sposób przyswoili wiedzę z omawianej tematyki i ich nagrodzenie:

 

I miejsce – Zofia Staniek, Amelia Szlosek

II miejsce – Maja Fecko

III miejsce – Kacper Gołąb

Plenery malarskie zakończyły się podczas Finału Projektu konkursem oraz wystawą nagrodzonych prac . Znalazły się tam: Kaja Dyrla, Maja Fecko, Irmina Kwater, Oliwia Zbroja, Łucja Żywioł.

Dla wszystkich uczniów klasy 3b Szkoły Podstawowej Nr 78 z podziękowaniem za udział i doskonałe wyniki w projekcie edukacyjnym CZTERY PORY ROKU W ZOO przyznano:

DYPLOM PRZYJACIELA KRAKOWSKIEGO ZOO

wychowawca klasy – mgr Dorota Sowa

Skip to content