BOŻE NARODZENIE W RÓŻCH KRAJACH - 17-12-2019

Tegoroczne mikołajki w naszej szkole upłynęły w niesamowitej scenerii Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach.

Od samego rana na szkolnym korytarzu można było spotkać postaci Mikołaja, reniferów, elfów, aniołów, wróżkę Befanę, australijskie zwierzątka, Meksykanów w sombrerach i wielobarwnych ponchach, tancerki flamenco, a nawet św. Łucję czy Knechta Ruprechta. Uczniowie klas V- VIII z pomocą rodziców i wychowawców przygotowali stoiska, na których prezentowali świąteczne zwyczaje, motywy dekoracyjne, życzenia oraz prowadzili tematyczne quizy o Świętach w poszczególnych krajach. Nie mogło oczywiście zabraknąć świątecznych smakołyków. Dzięki niezwykłym, nieraz bardzo oryginalnym aranżacjom stoisk, szkoła na parę godzin zamieniła się w baśniową krainę, gdzie w ekspresowym tempie można było odbyć „podróż” z Meksyku do Australii, z Finlandii do Hiszpanii, z Francji do Niemiec , a z Włoch do Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Dalsza część obchodów miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat sposobów świętowania Bożego Narodzenia, przysłuchując się rozmowie, jaką odbyły Ania Wąsowicz i Wiktoria Zawadzka prowadzące świąteczny „show”. Wiedzę tę wzbogacili również oglądając prezentacje swoich kolegów, którzy na zakończenie wystąpienia „zawieszali” bombki z motywem flagi prezentowanego kraju na naszej „międzynarodowej choince”. W trakcie imprezy pojawili się niespodziewani aczkolwiek bardzo mili goście, a mianowicie św. Mikołaj w asyście swoich trzech pomocników ze Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic.

W klimat „międzynarodowego Bożego Narodzenia” wprowadziła nas kolęda „Cicha noc” , którą zebrani uczniowie zaśpiewali w języku polskim, francuskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim, a Patrycja Frankiewicz wykonała kolędę „The First Noel”. Na zakończenie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, śpiewając „We wish you a merry Christmas” i „Feliz Navidad”.

Korzystając z okazji, pragnę – w imieniu swoim i innych nauczycieli języków obcych – wyrazić serdeczne podziękowania wychowawcom, rodzicom oraz uczniom, którzy włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia. Bez Waszego zaangażowania, życzliwości i pozytywnej energii takie polisensoryczne poznawanie otaczającej rzeczywistości nie byłoby możliwe.

Anna Adamska

 

Skip to content