Wycieczka do TYŃCA - 24-06-2026
22 czerwca 2026 r. klasa 6b wraz z opiekunami pojechała do Tyńca, gdzie zwiedziła z przewodnikiem najstarszy w Polsce klasztor – Opactwo Benedyktynów oraz uczestniczyła w warsztatach pt. „W średniowiecznym scryptorium”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pracą skryby i iluminatora, a także poznali kolejne etapy powstawania książki rękopiśmiennej. Swoich sił próbowali, przepisując łacińskie maksymy za pomocą gęsiego pióra i inkaustu.





















