Sztuka. Skąd artyści czerpią inspirację? - 20-09-2023

Z przyjemnością informujemy, ze p. Anna Zagrodzka razem z klasą I a w tym roku szkolnym będzie realizować projekt edukacyjny Fundacji Uniwersytet Dzieci pt.  Sztuka. Skąd artyści czerpią inspirację?

Biorąc udział w projekcie, nauczyciel realizuje z uczniami cykl 8 lekcji, opartych na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe dzieci, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. W czasie zajęć uczniowie zgłębią tajniki pracy ilustratorki książek i wielu malarzy. Zainspirowani ich pracami, stworzą własne dzieła. Na lekcjach powstaną ozdobne okładki na zeszyty z ludowymi wzorami, a także prace inspirowane martwą naturą, krajobrazem i wyobraźnią. Uczniowie będą poznawać sztukę za pomocą zmysłów: dotyku, zapachu, wzroku i słuchu. Zwieńczeniem projektu będzie przygotowanie wernisażu, na którym uczniowie zaprezentują swoje prace.
Dzięki miniwykładom zwiedzą pracownie wielu artystów i wnętrza muzeów oraz najbardziej kolorową wioskę w Polsce – Zalipie. Dowiedzą się także, jak na dworze można bawić się perspektywą i poznają wiele ciekawostek na temat znanych malarzy.

Projekt będzie realizowany od października 2023 do lutego 2024 roku.

Skip to content