PROJEKT EDUKACYJNY To był świat… - 04-03-2021

Klasa I a od października 2020 roku bierze udział w projekcie edukacyjnym : To był świat…, czyli zabawy dzieciństwa naszych rodziców i dziadków. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy Anny Zagrodzkiej wykonali szereg zaplanowanych wcześniej zadań. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wybranych działań:

1.  Rodzinna Lista Przebojów- plebiscyt na najpopularniejszą piosenkę dzieciństwa rodziców i dziadków.
Każde dziecko dowiedziało się od swoich najbliższych, jakie utwory były dawniej  popularne. W ten sposób stworzono Rodzinną Listę Przebojów młodości dziadków. Wybrano z niej kilka piosenek  i  nagrano filmiki, na których dzieci śpiewają i tańczą wybrane utwory. Na końcu umieszczono życzenia dla babć i dziadków od każdego dziecka. Z tego wszystkiego stworzono prezentację, którą babcie i dziadkowie mogli, ze względu na pandemię, zobaczyć w zaciszu domowym:

https://liblink.pl/R2oHIGeBiq

2. trojak i krakowiak w wykonaniu pierwszoklasistów:

https://liblink.pl/JzHlIxbeLQ
https://liblink.pl/4Aon5mp9ec

3.   Wspomnień czar- wspólne wykonanie przez dzieci, babcie, dziadków lub rodziców maskotki lub szmacianej piłki:

https://liblink.pl/c8fjgY6xag

Udział w projekcie dostarczył uczniom wiele radości. Otworzyły się w nich pokłady kreatywności i pomysłowości.  Jako że jest to dopiero pierwsza klasa, uczniowie zaczęli poznawać  tajniki pracy w grupie, współpracy i akceptacji zdania drugiej osoby. Nawiązali bliższe relacje z dziadkami poprzez wspólne spędzanie z nimi czasu wolnego. Poznali  treść bajek, piosenek, zabawek , tańców i zabaw z dzieciństwa  swoich dziadków i rodziców. Klasa 1 a dzięki realizacji projektu (albo przy okazji jego realizacji) utwierdziła się w przekonaniu, że rodzina jest bardzo ważna i pomocna w wielu sytuacjach każdego dnia. Dzieci dostrzegły wartości, w jakich wzrastają: miłość, odpowiedzialność, opiekuńczość, dobroć oraz wzajemny szacunek.
Warto podkreślić zaangażowanie i współpracę z całymi rodzinami uczestników projektu. Rodzice stali się  aktywnymi fotografami uczniów w czasie działań oraz chętnie wspierali wychowawcę w realizacji poszczególnych zadań. Serdecznie dziękujemy!

Skip to content