Już mamy (…) - 27-07-2018

Najnowocześniejszą pracownię językową do nauki nowożytnych języków obcych. 25 – stanowiskowe cyfrowe laboratorium fonetyczne wyposażone m.in. w jednostkę centralną systemu językowego, oprogramowanie magnetofonu cyfrowego, z trenerem wymowy, oprogramowanie do sterowania pracownią z komputera, system Windows oraz przyłącza  24 – stanowisk uczniowskich (indywidualne pulpity dla ucznia), najnowocześniejsze słuchawki z mikrofonem i dwa monitory dotykowe o przekątnych 65 cali na ścianie oraz 23 cali na biurku nauczyciela do sterowania pracownią.

Wykorzystanie pomocy dydaktycznych pozwoli na prezentowanie treści kształcenia w bardziej interesujący sposób, pozwalając tym samym, na wielozmysłowe odbieranie przez uczniów treści prezentowanych przez nauczyciela języka obcego. Wbudowane w biurko nauczyciela najwyższej klasy głośniki w profesjonalny sposób nagłośniły salę lekcyjną. Dzięki wykorzystaniu multimedialnej pracowni językowej nawet u słabszych uczniów ujawni się talent do nauki, potrafi przełamać stres i poprawić swoje wyniki edukacyjne. Sfinansowanie pracowni przez Gminę Miejską Kraków umożliwi również pracę na najwyższym poziomie z uczniem zdolnym.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole nastąpił‚ montaż trzech dużych 65-calowych monitorów dotykowych. TRIUMPH BOARD 65″ to w pełni zintegrowany, profesjonalny, multi dotykowy monitor UHD. Matryca IFD posiada wysoką wydajność i niezwykłe efekty wizualne, są to narzędzia wspierające prezentacje, interaktywne lekcje lub prezentacje interaktywne. Najnowsza technologia optyczna IR LED umożliwia 32-punktowy dotyk tj. 32 użytkowników może pisać lub rysować jednocześnie za pomocą palców, pióra lub innych dowolnych wskaźników. Trzy zakupione zestawy w naszej szkole zostały zamontowane w pracowni edukacji wczesnoszkolnej (sala nr 1), pracowni matematycznej (sala 36) oraz w pracowni języków obcych (sala 25). Żywię nadzieję, że zakup monitorów dotykowych sprawi, że nadchodzący rok szkolnym 2018/2019 będzie rokiem wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w SP78.

pracownia

Skip to content