1 % podatku - 14-02-2019

Stojąc w obliczu nowych zadań i wyzwań jako Dyrektor Szkoły zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% odpisu od podatku na rzecz naszej szkoły – poprzez Fundację Studencką Młodzi Młodym, numer KRS-0000270261, cel szczegółowy : Szkoła Podstawowa nr 78.

W imieniu swoim własnym i wszystkich uczniów, pragnie złożyć podziękowania Rodzicom, Pracownikom i Przyjaciołom szkoły oraz zewnętrznym firmom za przekazanie 1% podatku za rok 2017. Dzięki Państwu zaangażowaniu udało się w roku 2018 zebrać rekordową kwotę na zakup wolnostojącego, betonowego stołu do gry w ping-ponga. Taki obiekt wkomponuje się już w kwietniu w piękną zewnętrzną, sportową przestrzeń naszej szkoły. Cena zakupionego stołu to ponad 4000 zł. Wolny czas między lekcjami i zajęcia wychowania fizycznego będzie aktywnie i czynnie wykorzystane, a obiekt stworzy przestrzeń do rekreacji na świeżym powietrzu również dla dzieci przybywających w świetlicy.

W tym roku  planowany jest  zakup interaktywnej podłogi (magicznego dywanu). Podłoga interaktywna to doskonały pomysł na rozrywkę i edukację . Ten wirtualny system działający w oparciu o komputer, czujniki wykrywające ruch oraz projektor umożliwia zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer. Interaktywna podłoga zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier oraz zabaw. Badania naukowe dowiodły, że podłoga interaktywna korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Umożliwia ćwiczenie pamięci, ulepsza umiejętność postrzegania, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną. Pozwala łączyć zabawę z nauką. Powierzchnia jaką zajmuje interaktywna podłoga to aż 10 m2 – na takiej przestrzeni może się bawić kilka osób jednocześnie. Ogromny wybór gier i konkursów sprawia, że podłoga interaktywna nigdy się nie znudzi. W trakcie wielu zabaw dodatkową atrakcję stanowią rekwizyty, np. piłki. Takie rozwiązanie pozwoli wykorzystać czas zarówno w świetlicy szkolnej jak i na zajęciach lekcyjnych

Z góry dziękuję za przekazanie 1% odpisu od podatku na rzecz naszych najmłodszych.
Sławomir Nosek

 

 

 

 

Skip to content